среда, 24. февруари 2021. Вести денес: 116
home Хроника

Маж пронајден починат во стан во населбата Аеродром

Маж пронајден починат во стан во населбата Аеродром

Вчера претпладне во Полициската станица Аеродром од Итна медицинска помош било пријавено дека на булеварот „АСНОМ“ во стан имало починато лице Т.К.(41).

Извршен бил увид на местото на настанот од увидна екипа од СВР Скопје. По наредба на Јавен обвинител телото на починатиот било предадено за обдукција, информира МВР.

Коронавирус