вторник, 20. ноември 2018. Вести денес: 126
home Хроника

Маж пронајден починат во двор

Маж пронајден починат во двор

П.М. (64) од Македонски Брод вчера околу 18:30 часот бил пронајден починат во с.Растеш-Македонски Брод, во дворот од семејната куќа.

-Увид на местото на настанот извршиле Јавен обвинител и увидна екипа од Полициската станица Македонски Брод, а по Наредба на јавен обвинител телото на починатиот било предадено за обдукција, информираат од МВР.