петок, 30. септември 2022. Вести денес: 150
home Хроника

Маж пронајден онесвестен кај Олимписки базен, починал во Ургентен

Маж пронајден онесвестен кај Олимписки базен, починал во Ургентен

Шеесет и шест годишниот В.А. од Кавадарци вчера околу 11:40 часот бил пронајден во безсознание во близина на Олимпискиот базен во Скопје.

Мажот со возило на Итна медицинска помош бил пренесен во Ургентен центар при комплекс клиники „Мајка Тереза“.

По неуспешните обиди за реанимација, во 12.30 часот од страна на лекар била констатирана смрт.

Телото на починатиот ќе биде предадено на обдукција.

 

Коронавирус