четврток, 20. јануари 2022. Вести денес: 46
home Хроника

Маж пронајден мртов во викендица во битолско

Маж пронајден мртов во викендица во битолско

Во викендица во атар на селото Крклино вчера вечерта од страна на доктор од Итна медицинска помош-Битола констатирана е смрт на К.Ч.(59) од Битола.

Увид на лице место извршила увидна екипа при СВР-Битола, а по наредба на јавен обвинител телото на починатиот е предадено за обдукција.

Коронавирус