петок, 3. февруари 2023. Вести денес: 95
home Хроника

Маж пронајден мртов во својот дом во Радовиш

Маж пронајден мртов во својот дом во Радовиш

Машко лице утринава било пронајдено починато во својот дом во Радовиш.

Од полицијата потврдуваат дека имаат пријава за починато лице, но повеќе детали не се откриваат.

Идентитетот на мажот, како и дали смртта е природна или насилна, од полицијата се прецизираат.

Повеќе информации се очекуваат по завршување на увидот кој е во тек, а за настанот известен е и Јавен обвинител.