недела, 23. јануари 2022. Вести денес: 13
home Хроника

Маж пронајден мртов во својот дом во Кичево

Маж пронајден мртов во својот дом во Кичево

Маж на возраст од 51 година вчера бил пронајден мртов во својот дом.

Според информациите на МВР, вчера околу 22 часот било пријавено дека во Кичево на улицата 15 ноември во семејниот дом пронајдено е телото на С.С. (51) во фаза на распаѓање.

Увид на местото на настанот извршила увидна екипа од Полициската станица Кичево, а по наредба на јавен обвинител телото било предадено во Судска медицина за вршење обдукција по што ќе бидат познати причините за смртта.

Коронавирус