среда, 1. декември 2021. Вести денес: 0
home Хроника

Маж пронајден мртов во струшко, познат неговиот идентитет

Маж пронајден мртов во струшко, познат неговиот идентитет

На 16.03.2020 околу 12.35 часот во СВР Охрид било пријавено дека во с.Октиси, струшко, во помошна просторија, бил пронајден починат Ј.С.(83).

Увид на местото на настанот извршиле увидна екипа од Полициска станица Струга и Јавен обвинител, по чија наредба телото на починатиот е предадено за обдукција.

Коронавирус