сабота, 24. октомври 2020. Вести денес: 32
home Хроника

Маж пронајден мртов во стан во Скопје

Маж пронајден мртов во стан во Скопје

Во стан на улицата Виа Игнатија во Скопје, вчера бил пронајден починат 65-годишен маж, кој живеел сам.

Лекар од Службаат за итна медицинска помош констатирал смрт, а увид на местото извршила екипа на СВР Скопје.

По наредба на јавен обвинител, телото на починатиот било дадено за обдукција.

Коронавирус