четврток, 6. октомври 2022. Вести денес: 198
home Хроника

Маж пронајден мртов во скопско

Маж пронајден мртов во скопско

Шеесет годишниот С.М. од скопско Ново Село вчера бил пронајден мртов од својот соселанец.

Случајот во полиција го пријавил соселанецот Б.К. кој рекол дека на место викано „Печуриште“ го видел С.М. како лежи на земјата без знаци за живот.

Од екипа на Итна медицинска помош била констатирана смрт.

По наредба на Јавен обвинител телото на починатиот било дадено на обдукција.

Коронавирус