среда, 28. септември 2022. Вести денес: 152
home Хроника

Маж пронајден мртов во Скопје

Маж пронајден мртов во Скопје

На 23.12.2017 година во 14,45 часот Л.Ц.(44) од Скопје пријавила дека откако дошла во населба Илинден, каде живеел нејзиниот татко Ч.Ц.(65), ја сретнала соседката која и кажала дека не го видела татко и околу 10 дена и се сомневала дека можеби истиот се наоѓал во куќата, а неговиот син В.Ц., лице со нарушено ментално здравје, излегувал и влегувал во куќата преку прозор.

Од страна полициски службеници преку отворениот прозор бил забележан Ч.Ц. легнат во дневната соба без знаци на живот.

Од екипа на итна медицинска помош констатирана е смрт.

Увид на лице место извршила екипа од Секторот за внатрешни работи Скопје. По наредба на јавен обвинител, телото на починатиот е дадено на обдукција.

Коронавирус