среда, 26. јануари 2022. Вести денес: 22
АКТУЕЛНО

Активни над 20.800 случаи на коронавирус

home Хроника

Маж пронајден мртов во провалија покрај пат во кичевско

Маж пронајден мртов во провалија покрај пат во кичевско

Во провалија длабока околу 50 метри на локалниот пат за селото Речани, вчера попладне било пронајдено безживотното тело на 58 годишниот кичевец Г.Џ.

Од полицијата информираат дека на патот над провалијата било паркирано неговото патничко моторно возило „Голф“ со кичевски регистерски таблици.

-Од страна на Територијална противпожарна единица во Кичево лицето било извлечено и од страна на лекар од Итната медицинска помош констатирана била смрт, информираат од полицијата.

Извршен бил увид на местото на настанот и по наредба на Јавен обвинител телото на починатиот било предадено за обдукција.

 

Коронавирус