четврток, 2. февруари 2023. Вести денес: 153
home Хроника

Маж пронајден мртов во автомобил на скопска обиколница

Маж пронајден мртов во автомобил на скопска обиколница

Седумдесет и едно годишниот М.М. од Скопје вчера во 10:20 часот бил пронајден мртов на скопската обиколница.

-На обиколницата помеѓу селата Орман и Волково, во правец од Скопје кон Тетово, во паркирано возило пронајден бил починат М.М. (71) од Скопје. Од страна на лекар била констатирана смрт без траги на насилство, информираат од МВР.

По наредба на Јавен обвинител телото на починатиот било дадено на семејството за погреб.