вторник, 27. октомври 2020. Вести денес: 14
home Хроника

Маж пронајден мртов на паркинг пред угостителски објект

Маж пронајден мртов на паркинг пред угостителски објект

Починато машко лице било пронајдено синоќа во 2 часот во тетовско.

Портпаролот на СВР Тетово Марјан Јосифоски информира дека на паркинг на угостителски објект во тетовско Горно Седларце бил пронајден починат Х.З.(60) од тетовски Пирок.

Х.З. работел како чувар на паркингот, а смртта е контатирана од лекар  без траги на насилство.

По наредба на Јавен обвинител телото на починатиот било предадено на семејството.

Коронавирус