недела, 18. април 2021. Вести денес: 0
home Хроника

Маж прободен со нож во грбот, едно лице приведено

Маж прободен со нож во  грбот, едно лице приведено

На 21.12.2019 во 08:00 часот Полициската станица Гостивар бил приведен И.Џ.(23) од с.Сенокос, гостиварско, поради сомнение дека во 02.00 часот на регионалниот пат с.Добридол кон с.Неготино со остар предмет го нападнал М.Т.(24) од с.Неготино-Општина Врапчиште.

Повредениот бил префрлен во Ургентниот центар Гостивар, каде му биле констатирани повреди на грбот.

М.Т. е пуштен на домашно лекување.

Коронавирус