вторник, 16. јули 2019. Вести денес: 17
home Хроника

Маж повреден во нога од воздушна пушка

Маж повреден во нога од воздушна пушка

И.И.(33) од село Кадино вчера попладне со повреда во ногата, бил донесен во амбулантата во Петровец по што истиот е препратен во Градската општа болница „Свети Наум Охридски“.

Од извршениот разговор е дознаено дека Р.Б. со воздушна пушка му нанел повреда во пределот на левата надколеница.

Се преземаат мерки за расчистување на настанот.