сабота, 20. јули 2019. Вести денес: 7
home Хроника

Маж повреден во фабрика, итно пренесен во велешка болница

Маж повреден во фабрика, итно пренесен во велешка болница

На 16.11.2018 година во 10:50 часот во Полициска станица Велес од болница Велес е пријавено дека кај нив  било донесено лицето Г.А.(51) од Велес со тешки телесни повреди.

Лицето со повреди се здобило при работа во фабрика во населба Речани, велешко.