четврток, 8. декември 2022. Вести денес: 0
home Хроника

Маж повеќе пати полово нападнал 8 годишно девојче, се обидел да ја нападне и нејзината постара сестра

Маж повеќе пати полово нападнал 8 годишно девојче, се обидел да ја нападне и нејзината постара сестра

Четириесет и едно годишна годишна жителка од Валандово вчера пријавила дека 55-годишен маж од село Пирава, во повеќе наврати во период од еден месец, извршил полови дејствија врз нејзината осумгодишна ќерка.

-И втората ќерка на пријавителката, 15- годишна малолетничка, им раскажала на родителите дека истото лице во неколку наврати се обидел истото да и го направи и на неа, но таа успеала да избега, информираат од полицијата.

Полицијата презема мерки за расчистување на случајот.
 

Qatar 2022