среда, 22. јуни 2022. Вести денес: 148
АКТУЕЛНО

Падна владата во Бугарија, Кирил Петков повеќе не е премиер

home Хроника

Маж поседувал пиштол без дозвола, полицијата му влезе дома

Маж поседувал пиштол без дозвола, полицијата му влезе дома

СВР Куманово поднесе кривична пријава против В.И.(34) од с.Опае, општина Липково, поради постоење основи на сомнение за сторено кривично дело „недозволено изработување, држење и тргување со оружје и распрскувачки материи“.

На 17.02.2022, при претрес во домот на пријавениот, полициски службеници пронашле и одзеле пиштол марка „Црвена застава“, кој го поседувал без дозвола.

Коронавирус