понеделник, 5. декември 2022. Вести денес: 53
home Хроника

Маж погоден со дијабола од воздушна пушка среде Центар

Маж погоден со дијабола од воздушна пушка среде Центар

Во Секторот за внатрешни работи Скопје, З.С. вчера пријавил дека, додека се движел по ул. „Борка Талевски“ со една дијабола бил погоден во пределот на раката.

По преземени мерки било утврдено дека лицето кое пукало од воздушна пушка е Ѓ.С.(63) од Скопје, информираат од полицијата.

Тој бил приведен во полициска станица, а пушката била одземена.

По целосното расчистување и документирање на случајот против него ќе биде поднесен соодветен поднесок.

Коронавирус