среда, 16. јуни 2021. Вести денес: 29
home Хроника

Маж починал додека извршувал работни задачи во Музејот на град Скопје

Маж починал додека извршувал работни задачи во Музејот на град Скопје

Педесет и осумгодишен работник вчера починал при извршување работни задачи во Музејот на град Скопје, соопшти МВР.

Ѕ. Ј. од Скопје бил вработен во приватна фирма. Лекар од итната медицинска помош на самото место констатирал смрт без траги на насилство, а увид на местото извршила екипа на СВР Скопје.

По наредба на јавен обвинител, телото на починатиот било предадено за обдукција.

ЕУРО 2020

Македонија