вторник, 22. септември 2020. Вести денес: 24
home Хроника

Маж почина откако се повредил при сечење дрва

Маж почина откако се повредил при сечење дрва

На 03.08.2020 околу 19.00 часот во СВР Охрид било пријавено дека во с.Богојци, струшко, К.А.(49) од с.Богојци, се повредил сечејќи дрва.

-Тој бил пренесен во Комплекс клиники „Мајка Тереза“ за укажување на лекарска помош, каде што им подлегнал на повредите, велат од МВР.

Увид извршила екипа од Полициска станица Струга. По наредба на Јавен обвинител телото на починатиот е предадено на семејството.

Коронавирус