среда, 19. јануари 2022. Вести денес: 36
home Хроника

Маж почина на лице место, се превртел со трактор

Маж почина на лице место, се превртел со трактор
фото илустрација

Ќ.Р.(47) од село Тодоровци-Македонска Каменица управувајки трактор се превртел и починал на местото на настанот.

Несреќата, информира МВР, се случила вчера во 14:30 часот на местото викано „Памарска маала“.

Извршен бил увид од увидна екипа од Полициската станица Македонска Каменица.

Коронавирус