петок, 22. јануари 2021. Вести денес: 0
home Хроника

Маж од Виница објавил текст на Фејсбук, СВР Штип му поднесе кривична

Маж од Виница објавил текст на Фејсбук, СВР Штип му поднесе кривична

СВР Штип поднесе кривична пријава против С.В.(37) од Виница поради постоење основи на сомнение за сторено кривично дело „ширење на расистичко и ксенофобичен материјал по пат на компјутерски систем“.

На 03.04.2019 пријавениот, на социјалната мрежа „Facebook” објавил текст со заканувачка содржина.

Коронавирус