среда, 20. октомври 2021. Вести денес: 173
home Хроника

Маж од тетовско уапсен, веднаш однесен во Идризово

Маж од тетовско уапсен, веднаш однесен во Идризово

На 21.09.2019 во 20.00 часот на ул.,,Љуботенска‘‘ во Тетово полициски службеници од СВР Тетово го лишиле од слобода М.И.(39) од с.Мала Речица, тетовско, кој бил баран од Казнено-поправната установа „Идризово“ за доиздржување на казна затвор во траење од три години и осум месеци.

Лицето било спроведено во Казнено-поправната установа „Идризово“.

Локални избори 2021