петок, 10. јули 2020. Вести денес: 114
МЕГА БОМБА

Еве ја целата листа: Речиси цело семејство Заеви, министри, градоначалници и функционери на СДСМ добија кривични од Боки 13

home Хроника

Маж од тетовско уапсен, кај него пронајден хероин

Маж од тетовско уапсен, кај него пронајден хероин

На 07.04.2019 околу 22:20 часот во Тетово, полициски службеници на Секторот за внатрешни работи Тетово од слобода го лишиле Р.В.(34) од тетовското село Џепчиште.

При преглед кај него бил пронајден и одземен хероин.

По документирање на случајот, против Р.В. ќе биде поднесен соодветен поднесок.

Парламентарни избори 2020