четврток, 9. јули 2020. Вести денес: 40
МЕГА БОМБА

ВИДЕО: Тежок меѓународен блам на Заев, лажеа дека спречиле хибриден напад, а Заев пред пранкери го напаѓа Макрон, затвора аеродром, ќе населува мигранти

home Хроника

Маж од Тетово силувал девојче, па доби притвор

Маж од Тетово силувал девојче, па доби притвор

СВР Тетово поднесе кривична пријава до ОЈО Тетово против С.М.(61) од Тетово поради постоење основи на сомнение за сторено кривично дело “полов напад врз дете кое не наполнило 14 години“ по чл.188 од КЗ.

Имено на 24.02.2020 во периодот од 19:00 до 20:00 часот пријавениот најпрвин на ул.“Страшо Пинџур“ во Тетово во неговото возило го внел малолетното девојче, а потоа на друго место исто така во Тетово извршил обљуба над него.

С.М. со кривична пријава бил изведен пред Судија на претходна постапка во Основниот суд Тетово кој му определил мерка притвор во траење од 30 дена.

Парламентарни избори 2020