четврток, 9. декември 2021. Вести денес: 1
home Хроника

Маж од Тетово ја претепал поранешната сопруга

Маж од Тетово ја претепал поранешната сопруга

СВР Скопје – Единица за насилен криминал поднесе кривична пријава против В.Д.(40) од Тетово, поради постоење основи на сомнение дека сторил кривично дело „телесна повреда“.

На 30.08.2020 во семејниот дом и на 01.09.2020 на ул.„Васко Карангелевски“ во Скопје, пријавениот физички ја нападнал неговата поранешна сопруга.

По преземени мерки тој бил лишен од слобода.

Коронавирус