недела, 9. мај 2021. Вести денес: 45
Во живо

ВМРО-ДПМНЕ го одбележува Денот на победата над фашизмот

home Хроника

Маж од Тетово фатен во даночно затајување, еве што направил

Маж од Тетово фатен во даночно затајување, еве што направил

СВР Тетово поднесе кривична пријава против А.Џ.(43) од Тетово поради постоење основи на сомнение за сторено кривично дело „даночно затајување“.

Во периодот од 31.08.2017 до 10.01.2020, преку друштвата за брз трансфер на пари, пријавениот примил парични средства  во износ од 20.204 евра од повеќе физички лица од различни земји, но не пријавил и не платил персонален данок на приход.

Коронавирус