недела, 28. ноември 2021. Вести денес: 113
home Хроника

Маж од скопско бил агресивен кон полицајци, па доби лисици на раце

Маж од скопско бил агресивен кон полицајци, па доби лисици на раце

На 29.09.2021 околу 03:10 часот на ул.„Цветан Димов“ во Скопје, полициски службеници од Полициската станица Бит Пазар го лишиле од слобода Д.А.(34) од с.Радишани, скопско, затоа што се однесувал агресивно и навредувал полициски службеници кои извршувале службени дејствија.

По целосно документирање на случајот против него ќе биде поднесен соодветен поднесок.

Коронавирус