среда, 8. декември 2021. Вести денес: 68
home Хроника

Маж од Скопје повреден откако се превртел од трактор, со тешки повреди пренесен во болница

Маж од Скопје повреден откако се превртел од трактор, со тешки повреди пренесен во болница
ФОТО ИЛУСТРАЦИЈА

Во текот на вчерашниот ден во 11:40 часот во Скопје на локалниот пат село Нерези – село Крушопек, Ф.М.(51) од село Крушопек, управувајќи трактор „ИМТ 533“, изгубил контрола и се превртел, информираат од МВР.

Укажана му е лекарска помош во Градска општа болница „8-ми Септември“,  каде му се констатирани тешки телесни повреди.

Коронавирус