петок, 15. јануари 2021. Вести денес: 114
home Хроника

Маж од Радовиш уапсен поради поседување на марихуана

Маж од Радовиш уапсен поради поседување на марихуана

На 26.03.2019 во периодот од 12:00 до 13:30 часот, врз основа на судска наредба, полициски службеници од Надворешна канцеларија за криминалистички работи Радовиш и Полициска станица Радовиш извршиле претрес во дом и други простори сопственост на С.К.(35) од Радовиш.

При претресот била пронајдена марихуана, по што С.К. бил лишен од слобода и по целосно документирање на случајот против него ќе биде поднесена соодветна пријава.

Коронавирус