петок, 22. октомври 2021. Вести денес: 0
home Хроника

Маж од Радовиш истепал полицајци бидејќи го уапсиле

Маж од Радовиш истепал полицајци бидејќи го уапсиле

На 16.04.2020 во 23:30 часот во Полициска станица Радовиш, Т.К.(47) од Радовиш, кој претходно бил лишен од слобода поради сторено кривично дело по чл.206 од Кривичниот законик, при обид да биде задржан во просториите на Полициската станица, физички ги нападнал полициските службеници.

По целосно документирање на случајот, против него ќе бидат поднесени соодветни поднесоци.

Локални избори 2021