среда, 27. октомври 2021. Вести денес: 187
home Хроника

Маж од Мала Речица ќе одговара за „пренесување заразна болест“

Маж од Мала Речица ќе одговара за „пренесување заразна болест“

СВР Тетово поднесе кривична пријава против Х.Б.(31) од с.Мала Речица, тетовско, поради постоење основи на сомнение за сторено  кривично дело „пренесување заразна болест“.

На 13.08.2021, полициски службеници извршиле контрола и не го пронашле пријавениот во својот дом и покрај тоа што бил лабораториски потврден позитивен случај на Ковид 19 и имал решение за домашна изолација и лекување.

Локални избори 2021