понеделник, 25. октомври 2021. Вести денес: 102
home Хроника

Маж од Македонски Брод паднал од орев и починал

Маж од Македонски Брод паднал од орев и починал

На 14.11.2018 година околу 16.15 часот било пријавено дека во Македонски Брод, во атар на село Драгов дол Д.Л.(55) од Македонски Брод, паднал од орев и се здобил со повреди.

Со возило на Итна медицинска помош тој бил пренесен во Медицински центар Прилеп каде лекар констатирал смрт.

Се преземаат мерки за расчистување на случајот.

Локални избори 2021