сабота, 25. септември 2021. Вести денес: 104
home Хроника

Маж од Куманово пронајден мртов во возило, познат неговиот идентитет

Маж од Куманово пронајден мртов во возило, познат неговиот идентитет

На 28.02.2020 во 15:30 часот во близина на „Врапчишка петља“-Гостивар, во специјално возило за транспорт на дефектни возила марка „ивеко“ со кумановски регистарски ознаки бил пронајден починат Г.Т.(50) од Куманово.

Извршен бил увид на местото на настанот од Јавен обвинител и увидна екипа од Полициската станица Гостивар.

По наредба на Јавен обвинител телото на починатиот било дадено за обдукција.

Коронавирус