недела, 28. ноември 2021. Вести денес: 114
home Хроника

Маж од Косово баран од Интерпол уапсен во Македонија

Маж од Косово баран од Интерпол уапсен во Македонија

На 04.03.2019 во 15.00  часот на Граничниот премин „Долно Блаце“ бил приведен А.Г.(28) од Kосово, кој бил баран од Интерпол.

Лицето било предадено на полициски службеници од СМПС  за понатамошна постапка.

Коронавирус