понеделник, 29. ноември 2021. Вести денес: 105
home Хроника

Маж од Кичево уапсен поради поседување дрога

Маж од Кичево уапсен поради поседување дрога

ОВР Кичево поднесе кривична пријава против И.Ѓ.(36) од Кичево, поради постоење основи на сомнение дека сторил кривично дело  „неовластено производство и пуштање во промет на наркотични дроги, психотропни супстанции и прекурсори“.

При контрола на возило „хонда“, управувано од пријавениот, извршена на 01.02.2020 на ул.„Тане Цалески“ во Кичево, полициските службеници пронашле и одзеле марихуана.

Коронавирус