сабота, 27. ноември 2021. Вести денес: 63
home Хроника

Маж од Кичево ќе одговара за поседување марихуана

Маж од Кичево ќе одговара за поседување марихуана

ОВР Кичево поднесе кривична пријава против С.С.(45) од Кичево поради постоење основи на сомнение за сторено кривично дело „неовластено производство и пуштање во промет наркотични дроги, психотропни супстанци и прекурсори“.

При преглед извршен на 29.09.2021 година на улица „11 септември“ во Кичево, полициските службеници кај него пронашле и одзеле марихуана.

Коронавирус