четврток, 23. јуни 2022. Вести денес: 0
АКТУЕЛНО

Падна владата во Бугарија, Кирил Петков повеќе не е премиер

home Хроника

Маж од Кичево доби кривична пријава поради поседување на марихуана

Маж од Кичево доби кривична пријава поради поседување на марихуана

Надворешната канцеларија за криминалистички работи Кичево поднесе кривична пријава против Т.Н.(33) од Кичево поради постоење основано сомнение за сторено кривично дело „неовластено производство и пуштање во промет наркотични дроги, психотропни супстанци и прекурзори“.

На 21.02.2020 во Кичево, при извршен преглед од полициски службеници над Т.Н. и во неговиот дом била пронајдена и одземена марихуана.

Коронавирус