среда, 25. ноември 2020. Вести денес: 90
home Хроника

Маж од Градец жртва на уцена

Маж од Градец жртва на уцена

Надворешната канцеларија за криминалистички работи Гостивар поднесе кривична пријава против З.М.(46) од с.Добридол, гостиварско, поради постоење основано сомнение за сторено кривично дело „уцена“.

На 09.10.2020, З.М. од својот мобилен телефон преку пораки уценувал 33-годишник од с.Градец, гостиварско, дека ако не му плати одредена сума на пари ќе објави материјали кои ќе му наштетат на честа и угледот на оштетениот.

Коронавирус