вторник, 25. јануари 2022. Вести денес: 98
АКТУЕЛНО

Црн рекорд: 2341 новозаразени, нови 26 починати од коронавирус

home Хроника

Маж од гостиварско тешко повреден во сообраќајна несреќа

Маж од гостиварско тешко повреден во сообраќајна несреќа

На 12.08.2021 во 13.00 часот во СВР Тетово било пријавено дека на регионалниот пат Тетово – Пирок се случила сообраќајна незгода помеѓу патничко возило „фолксваген голф“, управувано од А.И.(52) од Тетово и мотоцикл „баотијан“, управуван од А.И.(68) од с.Ломница, гостиварско, двете со тетовски регистарски ознаки, информира МВР.

Во незгодата со тешки телесни повреди се здобил А.И., констатаирани во Клиничка болница Тетово.

Увид на местото извршила екипа на СВР Тетово.

Коронавирус