понеделник, 17. јануари 2022. Вести денес: 90
home Хроника

Маж од Демир Хисар ги претепал своите родители

Маж од Демир Хисар ги претепал своите родители

Против 29-годишно лице од селото Обедник, демирхисарско, поднесена е кривична пријава.

МВР јави дека пред две недели, во неговиот дом, тој физички ги нападнал неговите родители Ј.С. и Ј.Т., при што им нанел тешки телесни повреди.

Коронавирус