вторник, 7. декември 2021. Вести денес: 128
home Хроника

Маж од Дебар ќе одговара за непостапување според здравствените прописи

Маж од Дебар ќе одговара за непостапување според здравствените прописи

ОВР Дебар поднесе кривична пријава против Џ.А.(38) од Дебар, поради постоење основи на сомнение за сторено кривично дело „непостапување според здравствените прописи за време на епидемија“.

При контрола на лица кои имаат решение за задолжителна самоизолација, извршена на 20.08.2021, полициските службеници не го пронашле пријавениот во неговиот дом со што постапил спротивно на законските прописи за заштита од коронавирусот.

Коронавирус