четврток, 20. јануари 2022. Вести денес: 88
home Хроника

Маж од Дебар доби кривична поради поседување кокаин

Маж од Дебар доби кривична поради поседување кокаин

ОВР Дебар поднесе кривична пријава против Н.И.(37) од Дебар, поради постоење основи на сомнение за сторено кривично дело „неовластено производство и пуштање во промет наркотични дроги, психотропни супстанци и прекурсори“.

На 25.07.2021 на ул.„8 Септември“ во Дебар, полициските службеници кај него пронајдоа и одзедоа кокаин.

Коронавирус