среда, 27. јануари 2021. Вести денес: 18
home Хроника

Маж од Бугарија тешко повреден во скопско Кадино

Маж од Бугарија тешко повреден во скопско Кадино

На 20.05.2019 година во 16:20 часот во село Кадино, скопско, патничко возило „Фолксваген“ со скопски регистарски ознаки, управувано од И.В.(43) од село Кадино, удрило во пешакот Г.Г.Д.(60) од Република Бугарија.

Од ударот Г.Г.Д. се здобил со тешки телесни повреди и бил пренесен во Ургентен центар при комплексот клиники „Мајка тереза“ во Скопје, каде му била укажана лекарска помош.

Увид на местото извршила екипа од СВР Скопје.

Коронавирус