недела, 20. ноември 2022. Вести денес: 18
home Хроника

Маж од беровско ќе одговара за намамување 11-годишно дете!

Маж од беровско ќе одговара за намамување 11-годишно дете!

Одделение за внатрешни работи Берово поднесе кривична пријава против Д.С.(36) од с.Двориште,беровско поради постоење основано сомнение за сторено кривично дело „намамување на обљуба или друго полово дејствие на малолетник кој не наполнил 14 години“.

Д.С. во повеќе наврати преку социјалната мрежа „фејсбук“ и преку телефонски повици, пишувал и се јавувал на 11 годишно девојче од беровско село наведувајќи го на средба.

Коронавирус