среда, 8. јули 2020. Вести денес: 155
МЕГА БОМБА

Нова аудио бомба: Се гледам со Вице, дадоа зелено светло да му се зaпaли колата, Трајче Заев даде црвен картон да не работи ништо

home Хроника

Маж од Арачиново нападнал полицајци зошто сакале да му поднесат пријава

Маж од Арачиново нападнал полицајци зошто сакале да му поднесат пријава

39-годишен маж од село Арачиново нападнал полициски службеници на крстосницата за влез во село Липково, кумановско, откако му рекле дека ќе му поднесат соодветна пријава затоа што не поседувал возачка дозвола и затоа што возилото не било регистрирано.

С.С. бил пресретнат од сообраќајната полиција вчера во 18.00 часот во патничко возило „Ровер“, поради контрола и легитимирање. При контролата двајцата полициски службеници утврдиле дека возачот не поседува возачка дозвола и дека возилото не било регистрирано.

Кога му соопштиле дека за овие прекршоци ќе му биде поднесена соодветна пријава, С.С. почнал да ги навредува, да им се заканува и да ги влече за униформите полициските службеници.

С.С. бил приведен во Полициското одделение Матејче, а по целосно документирање на настанот против него ќе бидат поднесени соодветни пријави.

Парламентарни избори 2020