недела, 28. ноември 2021. Вести денес: 0
home Хроника

Маж од Алжир со лажен грчи документ сакал да влезе во Македонија

Маж од Алжир со лажен грчи документ сакал да влезе во Македонија

На 26.02.2019 во 20:40 часот на Граничниот премин „Табановце“, при пасошка контрола, било констатирано дека Б.Х.Ф.(29) од Алжир употребил туѓ документ за лична идентификација.

Тој на увид дал грчка лична карта на име Л.Н.(22), но при проверка било констатирано дека не му припаѓа нему.

Тој бил приведен и предаден на полициски службеници од СВР Куманово за понатамошна постапка.

Коронавирус