среда, 25. ноември 2020. Вести денес: 196
home Хроника

Маж од Албанија баран од Интерпол приведен на Ќафасан

Маж од Албанија баран од Интерпол приведен на Ќафасан

На 20.10.2020 во 13:10 часот на Граничниот премин Ќафасан приведен е М.М. (42) од Република Албанија затоа што се барал со потерница од Интерпол-Италија.

Лицето е спроведено до Полициската станица Струга за натамошна постапка.

Коронавирус