понеделник, 26. октомври 2020. Вести денес: 115
home Хроника

Маж нападнат во казино во Скопје

Маж нападнат во казино во Скопје

МВР информираше дека вчера во 14:35 часот во СВР Скопје, 56-годишниот Ф.Х. од Скопје пријавил дека во 14:20 часот во казино во трговски центар на ул.„Кеј 13 Ноември“ во Скопје, поради претходно недоразбирање, бил физички нападнат од 68-годишниот И.С. од Скопје.

Сочинет е записник за констатиран прекршок по член 12 од Законот за прекршоците против јавниот ред и мир.

Коронавирус